Jak prawidłowo myć ręce? Cenne wskazówki

Mimo że bardzo często zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, to brudne ręce są przyczyną odpowiadającą za pojawienie się wielu infekcji oraz chorób. Dotykanie brudnymi rękoma twarzy może doprowadzić do pojawienia się stanów zapalnych i zupełnie niespodziewanych wykwitów. To właśnie na rękach niezwykle często dostrzec można pierwsze uszkodzenia skóry. W przypadku mycia rąk, stosowanie zbyt agresywnych środków myjących, nadmierne pocieranie lub tarcie ręcznikiem, a także częsty kontakt z detergentami, może znacząco odbić się na skórze dłoni. Tutaj olbrzymim udogodnieniem okaże się zapoznanie z podstawowymi zasadami związanymi z tym, jak prawidłowo myć ręce. Wszystkie najważniejsze informacje, a także krótką instrukcję znajdziesz poniżej.

Jak myć ręce, aby pozbyć się drobnoustrojów, bakterii i grzybów?

Na początku warto zauważyć, że każdy – nawet najmniejszy kontakt i dotknięcie klamki lub poręczy w autobusie, może pozostawić nawet 100 tysięcy drobnoustrojów. Najważniejsze zasady związane z myciem rąk to przede wszystkim:

  • mycie powinno trwać około 30 sekund,
  • pierwszym krokiem jest zamoczenie rąk,
  • zaaplikowana ilość mydła powinna wystarczyć na pokrycie całej powierzchni dłoni,
  • myjąc, nie należy pomijać okolic między palcami, a także samych placów i kciuków,
  • zwieńczeniem powinno być dokładne osuszenie dłoni ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym.

W kwestii mycia rąk niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich środków myjących. Dotyczy to przede wszystkim osób, które zmagają się z nadmiernym wysuszeniem lub przesuszeniem skóry. W tym celu perfekcyjnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju produkty posiadające niską zawartość środków powierzchniowo czynnych – mimo że piana, jaką są w stanie wytworzyć, nie jest zbyt imponująca, to są o wiele bardziej delikatne, a pH jest zbliżone do naturalnego pH skóry. Na medal sprawdzą się w przypadku skóry atopowej, egzemy, rybiej łuski, a także nadmiernego przesuszenia skóry. Dexeryl Shower Krem to produkt myjący, który sprawdzi się zarówno podczas mycia rąk, jak i całego ciała.

Jakość w przypadku środków myjących ma olbrzymie znaczenie. Warto wybierać produkty przebadane dermatologicznie, które dodatkowo mogą być stosowane nawet przez alergików. Tym prostym sposobem możliwe jest zapewnienie skórze rąk odpowiedniej dawki nawilżenia, a także przywrócenia bariery ochronnej skóry, przy jednoczesnym zachowaniu pewności, że zastosowany produkt nie wpłynie negatywnie na stan skóry.

Zoptymalizowana formuła, pozbawiona parabenów zapewnia kompleksową pielęgnację. Warto wspomnieć również o przystępności cenowej, która niejednokrotnie wiąże się z długotrwałą terapią.

Related Posts