Wszystko, co trzeba wiedzieć o piórach wiecznych

pióro wieczne

Pióro wieczne to artykuł piśmienniczy wyposażony w metalową stalówkę (zazwyczaj z litego złota), która wykorzystuje nabój, konwerter lub inny wewnętrzny zbiornik w celu zapewnienia ciągłego uzupełniania zapasu atramentu. Pióra wieczne zostały wprowadzone pod koniec XIX wieku i w dużej mierze zastąpiły wcześniejsze pióra zanurzeniowe, które wyewoluowały i wymagały zanurzania w studni atramentowej co kilka linii w celu utrzymania zapasu atramentu.

Złoty wiek i później

Przenośność i łatwość użycia sprawiły, że pióra wieczne stały się najpopularniejszym instrumentem piśmienniczym w pierwszej połowie XX wieku. Po II wojnie światowej zaczęły dominować tańsze pióra kulkowe, a później kulkowe, w których jako powierzchnię pisania wykorzystuje się metalową kulkę, a nie spiczasty wkład. Jednak pióra kulkowe, pomimo niższych kosztów i masowej produkcji, nigdy nie były w stanie dorównać piórom wiecznym pod względem ekspresyjności i możliwości personalizacji.

Współczesny renesans

Pióra wieczne nigdy nie straciły swojego uroku, a pod koniec 1970 roku renesans zainteresowania rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych, jak również, co prowadzi do tego, co wielu uważa teraz nową złotą erę piór wiecznych, że rywalizuje, że z 1920 i 30 lat. Od codziennych instrumentów piśmienniczych do jedynych w swoim rodzaju dzieł sztuki ręcznie robionych, pióra wieczne pozostają podstawowym narzędziem do pisania dla wielu profesjonalistów biznesowych, kaligrafów, artystów i entuzjastów pióra. Lub po prostu każdy, kto lubi pisać piórem na papierze. https://salonparker.pl/piora_wieczne_parker

Nawet najbardziej znane firmy produkujące pióra wieczne są znane z tego, że czasami (a nawet często) wysyłają pióra ze źle ustawionymi stalówkami, poszarpanymi końcówkami i innymi irytującymi, ale łatwymi do naprawienia wadami. Małe wady, takie jak te, mogą sprawić, że to, co w przeciwnym razie byłoby wspaniałym instrumentem do pisania na co dzień, stanie się niczym innym jak kosztowną ozdobą biurka. Dlatego też warto wybierać artykuły piśmiennicze pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów, którzy mogą poszczycić się wieloletnią tradycją, gdzie doskonałym przykładem mogą być pióra i akcesoria Parker.

Pióra wieczne – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Biorąc to wszystko pod uwagę, najlepszym zastosowaniem sklepu z piórami jest ocena wyglądu, wyczucia i równowagi pióra, a nie sposobu pisania. Wiele piór demonstracyjnych było pisanych przez dowolną liczbę potencjalnych klientów, a wystarczy tylko jeden nieudolny osobnik, aby zmienić odczucia i wydajność pióra i stalówki dla wszystkich, którzy przyjdą później.

Innym bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze jakiegokolwiek pióra wiecznego jest przepływ atramentu, ale jeśli sklep pozwala tylko na zanurzenie pióra w celu przetestowania go, należy pamiętać, że przepływ atramentu może być cięższy niż gdybyśmy napełnili pióro, a następnie splamili paszę. Najlepszym testem sposobu pisania pióra jest napełnienie go atramentem, zaplamienie, a następnie pisanie przez kilka zdań. Tylko wtedy można poczuć fabrycznie ustawiony przepływ atramentu.

Obecnie użytkownicy są w stanie zmodyfikować przepływ atramentu do własnych potrzeb, jak również dostosować stalówkę do stopnia nacisku, którego zwykle używasz podczas pisania. Dostrojenie pióra do potrzeb indywidualnego klienta zapewnia, że inwestycja w wysokiej jakości pióro wieczne zapewnia doskonałe wrażenia z pisania daleko w przyszłość.

Related Posts