Preparat do szamba Biofos, czyli skuteczne oczyszczanie

Preparat do szamba Biofos, czyli skuteczne oczyszczanie

Jeśli systemem odprowadzania ścieków na twojej posesji jest szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków, z pewnością spotkałeś/spotkałaś się z problemem oczyszczania tego typu instalacji. Poza regularnym opróżnianiem takich zbiorników niezwykle ważne jest również systematyczne oczyszczanie całego systemu instalacji sanitarnej. Pozwoli to na uniknięcie wszelkich problemów z niepoprawnym działaniem twojej kanalizacji. 

Sposoby pozbywania się zanieczyszczeń

Szamba oraz prywatne oczyszczalnie ścieków zazwyczaj znajdują się na terenach nieskanalizowanych, przez co obowiązek dbałości o funkcjonalność systemu spoczywa na użytkownikach, a nie tak jak w przypadku zwyczajnej kanalizacji – profesjonalnych firm czy zakładów. Najważniejszym aspektem w utrzymaniu działania kanalizacji gospodarstwa domowego jest cykliczne usuwanie i wywóz płynnych nieczystości. Zajmować się tym może jedynie specjalistyczna firma. Istnieje jednak sposób, aby również na co dzień zadbać o własną kanalizację. Najlepszą praktyką jest zwyczajne oczyszczanie całej instalacji sanitarnej. Z początku może wydawać się to skomplikowanym działaniem, jednak za pomocą preparatu do szamba Biofos jest to proste oraz możliwe bez większej ingerencji w mechanizmy usuwania ścieków. 

Dzięki temu samodzielnie zadbasz o instalację sanitarną oraz ograniczysz konieczność wynajmowania kosztownego serwisu. Oczyszczanie elementów technicznych kanalizacji jest niezwykle istotne ze względu na problem zalegania nieczystości, których nie są w stanie oczyścić szambiarki. Substancje te zalegają na dnie zbiorników oraz gromadzą się między poszczególnymi elementami systemu i rurami odprowadzającymi, co następnie przyczynia się do tworzenia zatorów, problemów z niedrożnością rur oraz powstawaniem uciążliwego i nieprzyjemnego zapachu. Jedynym sposobem jest skuteczne chemiczne oczyszczanie możliwe dzięki preparatom do szamba Biofos.

Efektywne czyszczenie preparatami chemicznymi

Podczas codziennego użytkowania instalacji sanitarnej wewnątrz jej elementów tworzą się gęste osady. Najprostszym sposobem na pozbycie się ich jest użycie środków oczyszczających Biofos. Sposób działania polega na chemicznym rozpuszczeniu zabrudzeń za pomocą zawartych aktywnych biologicznie składników. Formuła kompleksowo i skutecznie upłynnia gęste nieczystości oraz przyspiesza proces ich rozkładu. 

Preparat Biofos jest skuteczny w każdych warunkach, dzięki zawartym aktywnym szczepom bakterii tlenowych oraz beztlenowych. Co bardzo ważne, środki te są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, a także środowiska naturalnego. Efektem działania jest udrożnienie systemu oraz usunięcie przykrych zapachów i zatorów w domowej instalacji sanitarnej. Każdy z preparatów do szamba Biofos zawiera szczegółowo opisany sposób bezpiecznego użycia środków, dzięki czemu w prosty sposób samodzielnie zadbasz o stan techniczny instalacji. Specjalistyczne produkty Biofos dostępne są w formach tabletek i proszku oraz występują w różnych pojemnościach, dzięki czemu możesz dostosować je do własnego zapotrzebowania.

Related Posts