Odpowiednie buty do golfa

Zdecydowana większość graczy, szczególnie na początku swojej golfowej przygody, zastanawia się nad tym, jakie buty do golfa wybrać. Rozterki te są jednak, jak najbardziej zrozumiałe. Główną przyczyną jest oczywiście to, że trudno byłoby wyobrazić sobie golfistę bez odpowiedniego obuwia. Sportowiec na polu golfowym w tradycyjnym obuwiu sportowym, jak np. klasycznych adidasach sportowych, czy przytaczając jeszcze bardziej abstrakcyjny przykład -buty przeznaczone do gry piłki nożnej, które potocznie nazywane są korkami? Może wydawać się to nieco karykaturalne.

Najlepsze buty do golfa

Chociaż zabrzmi to dość nieprawdopodobnie, to golf jest najpopularniejszym sportem na całym świecie – z regularnej gry na polu golfowym korzysta ponad 110 milionów osób. I co ciekawe, na każdym kroku dołączają kolejne osoby. Dziś golf ma już niewiele wspólnego z osobami zamożnymi czy sportem dedykowanym dla osób wymagających lub wysoko postawionych. Jednak kluczem do sukcesu oprócz wysokiej jakości sprzętów w tym m.in. kijów czy piłki, są również buty do golfa. Nie ulega wątpliwości, że te – podobnie, jak do każdego innego sportu – powinny być perfekcyjnie dopasowane, komfortowe, wygodne, a także stabilnie. Warto wspomnieć również o tym, że najbardziej podstawowe i najważniejsze zasady golfowe są bardzo proste i intuicyjne. Chodzi przede wszystkim o to, aby piłka trafiła do dołka, przy zastosowaniu możliwie, jak najmniejszej liczby uderzeń. Jednak pewne zasady oprócz samych reguł gry, dotyczą także właściwego ubioru – a co za idzie wyboru najwłaściwszych butów do golfa. Zgodnie z etykietą obuwie do golfa nie powinno być ani tenisówkami – powinny być jednak w dalszym ciągu zakryte, a dodatkowo powinny charakteryzować się płaską podeszwą. Z kolei buty do golfa damskie również muszą być pozbawione jakiegokolwiek obcasa. Szeroką ofertę golfowego obuwia znaleźć można w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Dodatkowo, kupując buty do golfa, warto zwrócić uwagę na to, aby:

  • rozmiar powinien być dopasowany do długości wkładki,
  • warto, aby przy wyborze uwzględnić również konieczność założenia skarpetek,
  • długość buta może być około 0,5 cm większa od długości stopy,
  • długość buta dla nastolatków może być około 1 cm większa od długości stopy.

Kwestie wizualne, takie jak chociażby kolor najwłaściwszych butów do golfa nie ma tu większego znaczenia. Najważniejsze, aby wpisywał się w gusta użytkowników. Doskonale byłoby, gdyby pasowały również do pozostałych akcesoriach lub stroju – nie jest to jednak koniecznością lub wymogiem.

Related Posts