Barwne artykuły plastyczne dla dzieci

Jakie artykuły plastyczne wybrać  na początek?

Wybór odpowiednich artykułów plastycznych dla dzieci, to szerokie pole do popisu dla rodziców. Początek roku szkolnego to czas kiedy sklepy z artykułami biurowymi i papierniczymi przeżywają totalne oblężenie. Przejęte mamy, niekiedy z dziećmi, niekiedy same, przeglądają regały sklepu w poszukiwaniu potrzebnych rzeczy. Żyjemy w czasach kiedy jest kolorowo, może nie wszędzie, ale na pewno w sklepach, zwłaszcza w sklepach z artykułami artystycznymi, to tam można kupić wiele z potrzebnych produktów dla dzieci do szkoły i do domu.

Jak wybrać i czym się kierować przy wyborze rzeczy niezbędnych.

Rynek oferuje różnorodność wyboru, samych ołówków jest tysiące, kupujący zawsze może zasięgnąć porady u sprzedawcy, zazwyczaj są dobrze zorientowani w temacie. Trzeba zdać sobie sprawę, z tego, że inne produkty kupuje się najmłodszym, inne przedszkolakom, a jeszcze inne tym starszym i najstarszym.

Przy wyborze artykułów plastycznych najmłodszym, kupujący powinien kierować się, przeznaczeniem wiekowym, przeważnie na artykułach plastycznych jest zaznaczony wiek od którego dany produkt może być w użyciu. Istnieje wiele firm, mających specjalną serię dla najmłodszych, np. farby, farby do malowania palcami, które są nietoksyczne, kredki świecowe, grube pędzle, kolorowe długopisy. Następnym wyznacznikiem w wyborze są atesty, trzeba sprawdzić czy dana rzecz ma odpowiedni atest, który potwierdza bezpieczeństwo korzystania. Przeważnie istnieje wskazanie, żeby dzieci korzystały z akcesoriów tylko przy obecności rodziców, czy opiekunów. 

Dla nieco starszych, baza plastyczna ulegnie poszerzeniu, można tutaj ją wzbogacić artykuły plastyczne tj:o blok rysunkowy, blok techniczny, plastyczny, papier kolorowy, papier techniczny kolorowy, nożyczki, klej, taśmę, dobre kredki ołówkowe, pastele olejne, farby, ołówki, pędzle, temperówka itp. Tu nadal osoba kupująca, może zwracać uwagę na atesty, oprócz tego na jakość. Starsze dzieci, potrzebują już trochę lepszych jakościowo produktów niż najmłodsi.

Przechodząc do najstarszych, artykuły plastyczne często nie odgrywają aż tak dużej roli, jak w przypadku tych młodszych i najmłodszych dzieci. Zależne jest to od planu zajęć dzieci w szkole, oraz od zamiłowania do przedmiotów plastycznych. taki fakt nie zmienia jednak rzeczy, że mimo wszystko starsze dzieci, również potrzebują artykułów plastycznych, w mniejszym lub większym stopniu.  Artykuły plastyczne dostępne dla starszych dzieci to również pastele olejne, pastele suche, farby akwarelowe i plakatowe, nożyczki, itp.

Przykładowy dostępny zestaw artykułów plastycznych, to m.in.:

farba fluorescencyjna 6 kolorów, plastelina fluorescencyjna, modelina cukiernicza zabawa 6 kolorów, glina samoutwardzalna – biała, oczy samoprzylepne 15 mm, pompony dekoracyjne 20 mm, patyczki drewniane kolorowe, confetti cekinowe kółka na blistrze, rafia do dekoracji Marynarskie impresje, zestaw do dekoracji wiosenne pastele, zestaw do dekoracji „BROKAT Lśniący Bal. 

Oprócz przytoczonego przykładu, istnieje bardzo szeroka różnorodność na rynku artykułów plastycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Related Posts